logo

Darmowe Porady Prawne  | dodano 25.03.2019

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu klientów, serdecznie zapraszam 2 kwietnia 2019 roku (wtorek) na organizowany w ramach prowadzonej przeze mnie kancelarii adwokackiej Dzień Darmowych Porad Prawnych.

Bezpłatną poradę będzie można uzyskać w sprawach rozwodowych, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu (pod numerem 668 180 871) godziny spotkania. Liczba miejsc jest ograniczona.

O alimentach słów kilka  | dodano 13.01.2019

 

Obowiązek alimentacyjny jest jednym z podstawowych obowiązków wynikających z prawa rodzinnego. Jest on regulowany przepisami Ustawy z dnia 25 lutego 1964 roku - Kodeks rodzinny i opiekuńczy (tekst jednolity Dz. U. z 2017 roku, poz. 682). Zagadnienia związane z alimentami są również najczęściej poruszanymi problemami klientów kancelarii adwokackich. W związku z tym postanowiliśmy zebrać najczęściej powtarzające się pytania i udzielić na nie odpowiedzi: 

Czytaj więcej...

Skorzystaj z tańszej porady prawnej  | dodano 26.12.2018

Okres świąteczno-noworoczny jest dla większości z nas czasem zwiększonych wydatków w budżecie domowym. Wiele osób potrzebujących pomocy prawnej rezygnuje wówczas ze wsparcia specjalistów, obawiając się wysokich kosztów. Tymczasem brak szybkiej i profesjonalnej pomocy może przełożyć się na wynik naszej sprawy. 

Czytaj więcej...

O liniach energetycznych nad działką raz jeszcze  | dodano 18.12.2018

W ostatnim czasie wzrasta liczba klientów kancelarii rozważających wystąpienie przeciwko firmom energetycznym z powództwem o zapłatę za bezumowne korzystanie z ich nieruchomości. Niewątpliwie ma to związek z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi linii energetycznych oraz, w związku z tym, z występowaniem przez energetykę z wnioskami o ograniczenie własności nieruchomości w trybie ustawy o gospodarce nieruchomościami.  

Czytaj więcej...

Gdy dziedziczymy długi  | dodano 30.08.2018

Nie każdy wie, że spadek to nie tylko aktywa (czyli np. mieszkanie, samochód, oszczędności), ale także długi, które zmarły zaciągnął za swojego życia. W sytuacji, w której dłużnik umiera, za spłatę długów odpowiadać będzie spadkobierca. Co musi on zrobić, aby – po przyjęciu spadku – nie utracić dorobku swojego życia?

Czytaj więcej...

Sukces mec. Paducha przed Naczelnym Sądem Administracyjnym  | dodano 28.08.2018

Z przyjemnością zawiadamiamy o sukcesie doktora Andrzeja Paducha w sprawie przeprowadzonej przed Naczelnym Sądem Administracyjnym (NSA). 

Czytaj więcej...

Przedawnienie roszczeń po nowemu  | dodano 23.07.2018

Do kancelarii zgłasza się coraz więcej osób zaniepokojonych doniesieniami medialnymi o zmianach terminów przedawnienia. Niektórzy z nich obawiają się, że zasądzone na ich rzecz należności uległy już przedawnieniu, w związku z czym stracili możliwość egzekwowania ich na drodze komorniczej, inni – że stracili możliwość wystąpienia na drogę sądową np. o zapłatę. Jeszcze inni zastanawiają się, czy zgodnie z nowymi przepisami mają obowiązek spełnienia „starych” świadczeń. Jak jest naprawdę?

Czytaj więcej...

Zezwolenie na pobyt czasowy i pracę  | dodano 07.06.2018

Od kilku lat widać wzrost zainteresowania cudzoziemców - głównie obywateli Ukrainy - pracą w Polsce. Jak można zalegalizować pobyt naszym kraju? 

Czytaj więcej...

RODO: obowiązki przedsiębiorców  | dodano 09.04.2018

W dniu 25 maja bieżącego roku w polskim prawie pojawi się wiele nowych instrumentów dotyczących przetwarzania danych osobowych. Gwarantować je będzie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Czytaj więcej...

Zgoda na przetwarzanie danych nie zawsze jest potrzebna  | dodano 05.04.2018

 

Po 25 maja w prawie każdego z państw członkowskich pojawi się wiele nowych instrumentów ochrony ich obywateli przed przetwarzaniem ich danych. Gwarantować je będzie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Przetwarzając dane osobowe (a więc np. gromadząc, rozpowszechniając, niszcząc informacje o naszych klientach) pamiętajmy, że po 25 maja będziemy musieli czynić to na zasadach opisanych w RODO. 

Czytaj więcej...